top of page

Mouawad, çeşitli mesleki geçmişlere sahip, güçlü ve deneyimli danışmanlardan oluşan bir grup tarafından yönetiliyor. Birlikte, müşterilerimize güvenilir, dünya standartlarında danışmanlık sunmak ve ülkemize fayda sağlamak için çalışıyoruz.

Samir Mouawad
Partner

Aktif bir girişimci ve yatırımcı ve güvenilir bir aracı olarak MENA coğrafyasında haklı bir saygınlığa sahip olan Samir Mouawad; Sınır Ötesi Birleşmeler, Stratejik Ortaklıklar ve Yatırımcı İlişkileri alanlarında 30 yılı aşkın süredir uluslararası danışmanlık yapmaktadır. 

Kariyerine, babası Joseph David Mouawad tarafından kurulan ve bugün bir dünya markası haline gelen Mouawad Jewelry'de başlayan Mouawad bu süreçte Arap iş dünyasının önde gelen aile ofisleri ve yatırımcılarıyla güçlü ilişkiler geliştirdi. 1998 yılında, 5 kıtaya yayılmış olan aile işinin kazandırdığı küresel deneyimleri ve bilgi birikimini paylaşmak ve etkin ilişki ağının geliştireceği fırsatları iş dünyasıyla buluşturmak üzere Mouawad Uluslararası Danışmanlık'ı faaliyete geçirdi.

Samir Mouawad İtalya, Valenza-Alessandria’da Değerli Taş ve Mücevherat okuduktan sonra yüksek lisansını Fransa, Université de Franche-Comté UFC’de Bankacılık, Finans ve Sigorta alanında tamamlamıştır. 

  • LinkedIn Social Icon
ALTI ŞUBE 
30'DAN FAZLA DANIŞMAN
Şubelerimizde görev yapan profesyonel danışmanlarımızın güncel bilgi ve analizlerini birleştirerek gerçek bir bölgesel perspektif oluşturuyoruz.

İstanbul TÜRKİYE

Doha KATAR

Beyrut LÜBNAN

Paris FRANSA

Manama BAHREYN

Dubai BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

samir
idil
  • LinkedIn Social Icon
İdil Saguner
Partner

Uluslararası iş geliştirme, stratejik pazarlama ve etkin proje yönetimi uzmanı İdil Saguner, Mouawad Grubu’nun müşteri ilişkileri, uluslararası operasyonel faaliyetleri ve stratejik iş önceliklerinin yürütülmesinden sorumludur.

Kariyerine 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Siyasal İletişim Birimi’nde danışman olarak başlayan Saguner, 20 yılı aşkın profesyonel yöneticilik deneyimine sahiptir. Mouawad Gurubu’na ortak olarak katılmadan önce Bankacılık Sektöründe Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticilikleri  ile Turkcell Holding ile Borusan Holding'e bağlı şirketlerde Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

Saguner, Mouawad'ın farklı sektörlerden müşterilerine MENA ve Körfez ülkeleri ağırlıklı Etkin İş Stratejileri ve Bütünsel Pazarlama Çözümleri danışmanlığı vermektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur, Sosyal ve Gelişimsel Psikoloji alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

EMEA ÇAPINDA
14 ÜLKEDE FİİLİ VARLIK  

EMEA çapında 11 ülkedeki fiili varlığımız, erişim ve bilgi birikimimizle dünyanın neresinde olursa olsun müşterilerimizi desteklemek üzere etkili çözümler sunuyoruz

AZERBAYCAN - BAE - BAHREYN FİLDİŞİ - FRANSA GÜRCİSTAN İSVEÇ - KATAR - KUVEYT - LÜBNAN  MISIR - SUUDİ ARABİSTAN  TÜRKİYE - ÜRDÜN 

KEYNOTE SPEAKER Talepleri için

George D. Rountree
Partner

Sağlık Yatırımları Yönetimi alanında dünyanın önde gelen isimlerinden olan George D. Rountree, global sağlık kuruluşlarında gerçekleştirdiği başarılı finansal ve operasyonel mükemmeliyet çalışmaları ile uluslararası çapta saygınlık kazanmıştır.

40 yılı aşkın ödüllü sağlık yönetimi liderliği süresince Rountree; American Medical Centers Management CEO'luğu ve The Methodist Hospital Başkan Yardımcılığını takiben, 17 yıl boyunca VKV Amerikan Hastanesi CEO'su olarak görev yapmış ve hastanenin uluslararası çapta tanınan, itibarlı bir sağlık markası ve başarılı bir kuruluş olmasında büyük rol oynamıştır.​

Mr. Rountree yönetimindeki Mouawad Sağlık Yatırımları Bölümü, halen Amerika Birleşik Devletlerinden Azerbeycan'a uzanan geniş bir coğrafyada devlet kurumlarına sağlık politikaları alanında ve özel sağlık kuruluşlarına değişim yönetimi, operasyonel verimlilik, uluslararası rekabet stratejileri gibi konularda danışmanlık vermektedir. 

​George Rountree, Washington University Tıp Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü ve İstanbul Üniversitesi, İşletme Bölümü Öğretim Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

32 KURUMSAL MÜŞTERİ 10 FARKLI SEKTÖR
GAYRİMENKUL GELİŞTİRME - SAĞLIK - SAVUNMA  TEKNOLOJİ - MADENCİLİK - FİNANS - TURİZM  ENERJİ - SPOR & ENTERTAINMENT - TARIM & GIDA
george
900+ MİLYON $ 
Müşterilerimize son beş yılda sağladığımız toplam fon 900 milyon doların üzerinde.
joe
  • LinkedIn Social Icon

KEYNOTE SPEAKER Talepleri için

Dr. Joe Maalouf
Partner

Uluslararası sermaye piyasalarında 20 yıllık danışmanlık deneyimine sahip olan Dr. Joe Maalouf, bankacılık kariyerine Lübnan’da, Fransabank Başkan Danışmanı olarak başlamıştır. Görevini sürdürdüğü üç yıl boyunca bankanın yeniden yapılandırılması ve uluslararası iş geliştirme alanlarının yönetimini üstlenen Dr. Maalouf, takip eden 10 yıl boyunca Lübnan Blom Bank’te, ve Katar Al Khalij Commercial Bank ile BAE'de First Gulf Bank’te Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yapmıştır.

Dr. Maalouf, kariyeri boyunca Sınır Ötesi Birleşme ve Satın Almalar, Girişim Sermayesi, Borç Finansmanı, Sermaye Artırımı ve Finansal Yeniden Yapılanma konularında sayısız müşteriye danışmanlık vermiştir.

Son dört yıldır MEIRA Orta Doğu Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin Katar Divan Başkanlığı görevini sürdüren Dr. Maalouf, Washington University’den Uluslararası İşletme dalında doktora derecesine ve Kanada Kurumsal Finansman ve Mali Müşavirlik Akreditasyonuna sahiptir.

45+ MİLYON $ 
Uluslararası gayrimenkul yatırımlarımız 45 milyon doların üzerinde.

Danışma Kurulu

 

ECE Kapital ve Mouawad Gurup ortaklığı, her iki şirketin otuz yılı aşkın süredir sürdürdüğü ortak projelerle güçlenerek sürmektedir. Bu birliktelik müşterilerimize daha güçlü ve daha kapsamlı danışmanlık hizmetleri sunmamızı sağlamaktadır. ECE Kapital Lübnan Merkez Bankası tarafından akredite edilmiş olan, Beyrut'un en köklü uluslararası bankacılık ve mali danışmanlık gurubudur. Halen ağırlıklı olarak Orta Doğu ve Körfez bölgesindeki 15 ülkede faaliyet göstermekte ve 1.000’i aşkın kurumsal müşterisine geniş bir yelpazede finansal danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Ece Kapital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Samir Nasr OECD’nin ve 5 yıl boyunca Katar Hükümeti’nin Mali Danışmanlıklarını gerçekleştirmiş ve Lübnan Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Dr. Nasr, halen ECE Kapital'in yanı sıra 12 Lübnan bankası tarafından sağlanan 50 milyon dolarlık bir fonu yöneten "The Phoenician Funds Holding“in Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Kıbrıs Mouflon Found’un İcra Direktörlüğünü sürdürmektedir.

Dr. Samir Nasr
CEO / ECE Capital The Phoenician Funds
Tomas Lindsbro
CEO / EITEC International AB

Tomas Lindsbro, EITEC International AB ve Vinci Energies Group şirketlerinden E & I International'in CEO'sudur. Enerji teknolojileri, çevre yönetimi, teknik danışmanlık ve proje yönetimi nde İsveç know-how ve uygulama deneyimini uluslararası çapta sunan E & I International, EITEC grup şirketlerine anahtar teslimi proje yönetimi, danışmanlık, lojistik ve tedarik hizmetleri vermektedir.

 

Ghassan Mouawad 1991 yılında kurduğu Mouawad REIC kapsamında, aralarında Beyrut’un en gözde konut projelerinden biri olan Half Moon'un da yer aldığı Lübnan, Katar ve Türkiye'deki çeşitli gayrimenkul projelerinde aktif yatırımcı ve geliştirici olarak faaliyet göstermektedir. Yanı sıra, tarihi eser restorasyonu alanında da çalışmalar yapan Mouawad REIC, Avrupa ülkelerinde aralarında İtalya Castello di Blera Şatosu’nun da bulunduğu bir çok çalışma gerçekleştirmiş ve birinci derece tarihi eser restorasyonu ve turizme kazandırılması konusunda uzmanlaşmıştır. Ghassan Mouawad, Lübnan Mimarlar ve Mühendisleri OEA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Ghassan Y. Mouawad
CEO / Mouawad REIC & OEA

Türel & Türel Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık kurucu ortağı Tevfik Türel uzun yıllar Texas bazlı Stewart International’ın Global Emlak Bilgi Sistemleri Dünya Başkanlığını yürütmüştür. Türkiye'de Ziiylan Gayrimenkul A.Ş., ECE Türkiye’ ve DKY Real Estate Genel Müdürlüklerinde bulunmuş ve Ata Gayrimenkul CEO'su olarak görev yapmıştır. Proje Yöneticisi, Geliştiricisi ve Proje Danışmanı olarak 29 yılı aşkın sektör deneyimi bulunmaktadır. Geçmişteki çalışmaları ile özellikle Uluslararası Yatırım, Mülkiyet Sigortası, Emlak Vergi Sistemleri, Trafik Mühendisliği ve Maliyet Mühendisliği alanlarında ABD, Türkiye ve MENA bölgeleri uzmanıdır. Tevfik Türel, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Haysiyet Kurulu Başkanıdır.

Tevfik Türel
CEO / Türel & Türel Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
bottom of page