top of page

Enerji

Enerji alanındaki yabancı ortaklığımız EITEC'in güçlü teknik ekibiyle birlikte EMEA çapında yatırımcı ve girişimcilere yönelik teknik ve teknolojik danışmanlık, proje yönetimi ve müşavir mühendislik hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Projelerin yatırım süreçlerinde aktif olarak yer alıyor, proje yönetimine 23 yıllık İsveç tecrübe ve know-how'ını yansıtıyoruz. 

Mouawad EITEC, Ürdün Elektrik Kurumu EDCO'nun Güç Kalitesi Yönetim Merkezini 2018 Sonunda Teslim Ediyor 

 

Mouawad EITEC tarafından gerçekleştirilen Ürdün elektrik kuruluşu EDCO'nun trafo merkezinin otomasyonu ve 53 alt istasyonun kurulum ve adaptasyonunu içeren proje, 24 ayda tamamlanmış olacak.

 

Ürdün'ün güney ve doğu bölgelerinin tamamını kapsayan sistem ileri izleme ve kontrol sağlayacak.  

Mouawad EITEC, Azerbaycan'ın İlk Endüstriyel Atık Yakma Tesisini Teknik Müşavir Olarak Teslim Alıyor 
Mouawad EITEC işveren temsilcisi olarak tesisin teslimi sürecinde müşavir mühendislik hizmeti veriyor. FIDIC Gold Book şartnamesi uyarınca teslim alınacak olan tesis, hava kirliliğinin dünyada en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan başkent Bakü'de yer alıyor.
 
İleri teknolojiyle donatılan tesis, bir taraftan atıkları bertaraf ederken diğer taraftan da elektrik enerjisi üreterek yılda 1 milyon tona yakın karbondioksit salınımını ortadan kaldıracak. 
Mouawad EITEC Tarafından Gerçekleştirilen IKEA St. Petersburg Mega Family Center'in Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri Tamamlandı 
Elektronik ve elektrik proje tasarımı ve uygulamaları Mouawad EITEC tarafından gerçekleştirilen IKEA Parnas St. Petersburg'da, tesisin orta gerilim,alçak gerilim ile zayıf akım tesisatları, enerji yönetimi, otomasyon ve güç dağıtımı, aydınlatma sistemleri, güç ölçüm ve kontrol ve entegre güvenlik sistemleri uygulamaları tamamlanarak teslim edildi.

Enerji Tasarrufu

Mouawad EITEC, tesislerin işletme maliyetlerini yönetebilmeleri ve ilişkili çevresel etkileri azaltabilmeleri konusunda; enerji ve su denetimleri, enerji izleme ve kontrol (CUSUM testleri, ve istatistiksel regresyon analizleri), enerji yönetimi planlama ve strateji geliştirme, enerji modelleme ile preliminar ve detay mühendislik çalışmaları gerçekleştirir.

Süreç Optimizasyonu

Mouawad EITEC, enerji tesislerinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve yüksek operasyon performansı elde etmek üzere iş akışları ve atık analizleri, değer akışı haritalama ve standardizasyon, tesis tasarım ve düzenleme ve verimlilik analizleri gerçekleştirir.

Mühendislik Hizmetleri

Mouawad EITEC, kamu kurumları, endüstriyel ve ticari enerji yatırımlarının ekipman ve süreç analizleri, mekanik ve endüstriyel mühendislik ve alternatif enerji seçimi alanlarında danışmanlık hizmeti sunar ve anahtar teslimi proje yönetimi gerçekleştirir. 

Çevresel Hizmetler

Mouawad EITEC, enerji tesislerinin kapasitesini iyileştirecek ve verimlilik düzeyini yükseltecek; çevresel analiz ve değerlendirme, atık yönetimi, iklim adaptasyonu, WWT süreç mühendisliği, modelleme ve optimizasyon, arıtma tesis kapasitesi yeniden değerlendirme çalışmaları, stres ve alan testleri gerçekleştirir, eğitim verir, işleme kılavuzları ve SOP'lar düzenler.  

Sera Gazı Salınımı Yönetimi

Mouawad EITEC, doğrudan ve dolaylı sera gazı salınımlarının hesaplanması, karbon ayak izi ölçümleri, yaşam döngüsü ve sürdürülebilirlik testleri, kalite testleri, denetim ve NPRI raporlamaları, GHG Protokolü ve diğer uluslararası standartlara uyumluluk çalışmalarıyla tesislerin yönetim süreçlerini iyileştirmelerini sağlar.

bottom of page